-
Availability
Available immediately
-
Shipment:
1-2 business days Shipment: 1-2 business days -
Guarantee
2-year protection Guarantee2-year protection
Product compliance details:
Product description
Granite sink with drainer QUADRO
✅ single chamber
✅with drainer
✅Possibility to drill holes according to your preference
✅ in WHITE
SPECIFICATIONS AND TECHNICAL DATA:
Dimensions: 810 mm x 505 mm
Chamber depth: 220 mm
Chamber dimensions: 490 mm x 350 mm
Drain diameter: 90 mm
Material of construction: 80% granite aggregate, 20% dedicated polyester-acrylic resin
Can be built into a cabinet from: 60 cm
ADDED:
✅Masked in WHITE
On request, we make holes in sinks – maximum 3 holes.
Please specify:
✅ Number of holes (max. 3)
✅ Their arrangement
If we do not receive such information, the sink will be sent without holes.
Specyfikacja produktu
| Typ przelewu | RECTANGULAR |
|---|---|
| Typ montażu | countertop |
| Szerokość | 800mm |
| Syfon w zestawie | NO |
| Średnica odpływu | 90mm |
| Seria | Quadro 8151 |
| Ociekacz | YES |
| Materiał | granite |
| Color | White |
| Number of chambers | 1-COMOMOR |
| Głębokość | 220mm |
| Length | 500mm |
| Chamber | Left, Rights |









