-
Availability
Available immediately
-
Shipment:
1-2 business days Shipment: 1-2 business days -
Guarantee
2-year protection Guarantee2-year protection
Product compliance details:
Product description
The stylish FADO countertop washbasin with an oval shape is an ideal choice for those who like minimalism and functionality. Thanks to its manufacture from high-quality materials, it is resistant to damage. Equipped with an overflow, it ensures safety of use, preventing accidental overflow of water. It fits into modern as well as more traditional bathrooms.
Specyfikacja produktu
| Material | ceramics |
|---|---|
| Length | 590mm |
| Depth | 215mm |
| Color | White |
| shape | Round |
| Drain diameter | 45mm |
| Width | 385mm |
| Mounting type | countertop |











