-
Availability
Available immediately
-
Shipment:
1-2 business days Shipment: 1-2 business days -
Guarantee
2-year protection Guarantee2-year protection
Product compliance details:
Product description
Proline is a high-quality linear drain, designed for elegant and functional bathroom solutions. Ideal for installation under tiles, it offers excellent performance and an aesthetically pleasing design to fit modern and classic settings. The product features a sturdy construction of durable stainless steel and an effective siphon that ensures fast and trouble-free drainage. This makes the drain extremely resistant to moisture and ensures longevity of use. Proline is an excellent choice for walk-in showers
Specyfikacja produktu
| Wysokość | 82mm |
|---|---|
| Szerokość | 80mm |
| Syfon w zestawie | YES |
| Średnica odpływu | 40mm |
| Seria | Proline 90 |
| Material | stainless steel |
| Color | Gold |
| Length | 900mm |





