-
Availability
Available immediately
-
Shipment:
1-2 business days Shipment: 1-2 business days -
Guarantee
2-year protection Guarantee2-year protection
Product compliance details:
Product description
Quadro 4550 single-bowl sink
Modern single-bowl sink with a minimalist, geometric shape. Equipped with a functional, deep bowl, which allows you to comfortably wash large dishes and pots. It has a factory-prepared hole for a faucet and a practical overflow in the side wall of the chamber. An integrated drain cover enhances its aesthetics and makes it easy to keep clean. It is ideal for installation in smaller-sized cabinets, and its universal design will work well in both modern and classic kitchen arrangements.
Specyfikacja produktu
| Height | 220mm |
|---|---|
| Mounting type | countertop |
| Width | 450mm |
| Siphon included | NO |
| Drainer | NO |
| Material | granite |
| shape | Rectangular |
| Color | Gray |
| Number of chambers | 1-COMOMOR |
| Depth | 189mm |
| Length | 495mm |
| Series | Quadro 4550 |







