-
Availability
Available immediately
-
Shipment:
1-2 business days Shipment: 1-2 business days -
Guarantee
2-year protection Guarantee2-year protection
Product compliance details:
Product description
Modern decorative radiator of vertical type, ideal for contemporary interiors. Its slender, minimalist form consisting of parallel rectangular profiles gives the space an elegant and orderly character. The design of the radiator allows for efficient heat transfer, providing thermal comfort while maintaining high aesthetics. It will be perfect for the living room, hallway, bathroom or office, being both a functional and stylish piece of equipment.
- Type: water-based
- Overall height: 830 mm
- Axial (mounting) height: 800 mm
- Width: 296 mm
- Spacing between panels: 60 mm
- Thickness of the rear mounting bracket: 13mm
- Connection type: G 1/2″ (external thread)
- Connection possibilities: side, bottom, cross connection
- Heat output: 278 watts
- Water capacity: 2.09 l
Specyfikacja produktu
| Height | 800mm |
|---|---|
| Width | 296mm |
| Series | Vertical |
| Power | 278W |
| Material | steel |
| Color | Black |
| Connection spacing | 296mm |
| Connection | cross, Middle, Side |










